Yeniden Refah’ın Cumhur İttifakı’na katılmasının ardından istifalar başladı! e-Devlet üzerinden üyelik iptali yapıyorlar

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, partisinin Cumhur İttifakı çatısı altında seçimlere gireceğini ve cumhurbaşkanlığı adaylığı sürecini sonlandırdığını belirterek, “Bu kararın alınmasında prensiplerimizin Cumhur İttifakı, AK Parti, Sayın Cumhurbaşkanı tarafından kabul edilmiş olması kadar Cumhur İttifakı’nın karşısındaki bloğun ülkemize ve milletimize bir yarar getiremeyecek olması gerçeği çok kıymetli bir rol oynamıştır.” dedi.

MUTABAKAT İMZALADILAR

Yeniden Refah Partisi‘nin bu ittifak sürecinde başından beri talep ettiği prensipler noktasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile mutabakata, uzlaşmaya vardıklarını belirten Erbakan, partilerinin talep ettiği prensiplerin yazılı olduğu mutabakat metninin AK Parti ve Yeniden Refah Partisi Genel Sekreterleri tarafından imza altına alındığını kaydetti.

“CUMHUR İTTİFAKI’NIN KARŞISINDAKİ BLOK ÜLKEMİZE YARAR GETİRMEYECEK”

Fatih Erbakan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu kararın alınmasında prensiplerimizin Cumhur İttifakı, AK Parti, Sayın Cumhurbaşkanı tarafından kabul edilmiş olması kadar tıpkı vakitte Cumhur İttifakı’nın karşısındaki bloğun ülkemize ve milletimize bir yarar getiremeyecek olması gerçeği de çok değerli bir rol oynamıştır. Cumhur İttifakı karşısında kümelenen blok ideolojik olarak geçmişten yaşadığımız deneyimler ve ortaya koydukları maksatlar, telaffuzlar münasebetiyle ülkemize ve milletimize bir yarar getiremeyecek bir oluşumdur, bir bloktur. Cumhur İttifakı ile seçimlere girme kararımızın alınmasında başından beri talep ettiğimiz prensiplerimiz konusunda uzlaşmanın sağlanması kadar Cumhur İttifakı karşısındaki bu bloğun ülkemize ve milletimize yarar sağlamayacak bir blok olduğunu görmemizin de çok büyük tesiri olmuştur.”

PARTİ ÜYELİKLERİNDEN İSTİFALAR BAŞLADI

Erbakan’ın geçtiğimiz hafta evvel Cumhur İttifakı’na dahil olmayacaklarını açıklayıp sonra ittifaka dahil olmaları kimi partililerin reaksiyonunu çekti. Bu gelişmenin akabinde birçok kişi toplumsal medya üzerinden Yeniden Refah Partisi üyeliklerini sonlandırdıklarına dair paylaşım yaptı.

O paylaşımlardan kimileri:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir