Turizmde dokuz günlük bayram tatili hareketliliği: Rezervasyonlarda yüzde 121 artış var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni kabinesi ile yaptığı birinci toplantıdan sonra aldığı kararları açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kararlarını açıklarken, Kurban Bayramı öncesi iki günün de idari müsaade ilan edilmesiyle tatilin 9 olacağını söyledi. Turizmci Şebnem Akman Balta, bayram tatilinin bölüme tesirini değerlendirirken, havaların ısınmasının rezervasyonları arttırdığını söyledi.

Uzun bir aile tatiline imkan sağlandı

9 günlük bayram tatilini kıymetlendiren Şebnem Akman Balta, “Kurban Bayramı öncesi 26 -27 Haziran idari müsaade olarak ilan edildiği için bayram hafta sonu tatili ile birleşmesi sonucu 24 Haziran’da başlayıp 2 Temmuz’a kadar toplam 9 gün tatil olacak. Erken rezervasyon yapılması insanlara yüzde 25 indirim fırsatı oluşturuyor. Bayram tatilinin uzaması insanların uzun bir aile tatili planlamasını sağladı” diye konuştu.

“Rezervasyonlar yüzde 121 arttı”

Yurt dışında da okulların tatile girmesi ve Türkiye’de havaların ısınması nedeniyle yabancı turistlerin rezervasyonlarını arttırdığını belirten Balta, “Rezervasyonlar yüzde 121 artı. Ayrıca Şampiyonlar Ligi maçı ve Johny Deep’in ülkemize gelmesi, rock konserleri ve bir çok küresel iktisat üzerine oluşturulan kongreler ve toplantılar nedeni ile dünya için İstanbul bir çekim merkezi oldu” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir