TSB, 2. Uluslararası Sigorta Zirvesi’nde ‘Afetlere’ odaklanıyor

Türkiye sigorta dalının rehber kuruluşu Türkiye Sigorta Birliği (TSB), Sigorta Haftası’nda düzenleyeceği “2. Milletlerarası Sigorta Zirvesi”nde Türkiye ve dünyadan kıymetli isimleri ve dal paydaşlarını bir ortaya getiriyor. “Afet Riskleri ve Sigorta: Afetlerin Tesirlerini Azaltmada Sigortacıların Rolü” temasıyla düzenlenen memleketler arası Zirve’de, fikir alışverişlerinin yanı sıra katastrofik hasarları azaltmaya yardımcı olacak en güzel uygulamaların ve en güzel tecrübelerin paylaşılması amaçlanıyor.

25-26 Eylül tarihlerinde Swissotel’de düzenlenecek aktiflikte, Türkiye’nin OECD Daimî Temsilcisi Prof. Dr. Kerem Alkin, Uzman Klinik Psikolog Beyhan Budak ve Prof. Dr. Naci Görür de konuşmacı olarak yer alacak. 2. Milletlerarası Sigorta Zirvesi’nde ayrıyeten; Japonya, Yeni Zelanda ve Yunanistan üzere yakın geçmişte afet deneyimine sahip ülkelerin sigorta kesimlerinin temsilcileri “Sigortacıların Rolü: Katastrofik Afetlerin Tesirlerinin Hafifletilmesinde Sigortacıların Katkısı ve Öğrenilen Dersler” panelinde buluşacaklar.

Zirve’nin birinci günü, Dünya Bankası Eski Sigorta Baş Uzmanı Serap Oğuz Gönülal ve Avrupa ve Milletlerarası İlgiler Yöneticisi Christian Pierotti’nin katılacağı “Afet Risklerine Karşı Finansal Müdafaanın Geliştirilmesi: Afet Risk Sigortası Programlarının Rolü: Kamu-Özel İş Birlikleri” başlıklı panelle devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir