Kızılay’da skandal bitmiyor! Şimdi de deprem stratejisi ‘kopyala yapıştır’ çıktı

Sözcü Gazetesi’nden Başak Kaya’nın haberine nazaran, Kızılay’ın 2021-2030 sarsıntıya hazırlık stratejisini hazırlarken kopya çektiği ortaya çıktı. CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel “Eğer AKP ve Cumhur İttifakı misyona devam ederse, bundan sonraki afetleri bir memurun kopyalayıp yapıştırdığı ve kimsenin okuyup incelemediği intihallerle dolu bu palavradan kitapla yönetecekler. Erdoğan iktidarda kalırsa daha çok çadır bekleriz enkaz başlarında, çok çorba bekleriz, çok battaniye bekleriz” dedi.

Özel şunları söyledi:

PLANI SAYFA SAYFA OKUDUK

“Planı sayfa sayfa inceledik. Stratejik planda intihal olur mu? Vallahi olmaz diyorsun lakin olmuş. Örneğin Gaziemir Belediyesi’nin, Alanya Belediyesi’nin, Galatasaray Üniversitesi’nin, Bingöl Üniversitesi’nin stratejik planlarından noktası virgülüne kadar intihal var. Vikipedi’den, Besin Mühendisleri Mecmuası’ndan intihal var, hakemli makalelerden intihal var… İnanılmaz. MHP Tokat Milletvekili Reşat Hakikat’ın 2013’teki Meclis konuşmasını kopyala-yapıştır yapmışlar. Yazım kusurlarıyla, anlatım bozuklukları ile birebir…

“SÜRÜKLE, BIRAK” YAPMIŞLAR

‘Birine “stratejik plan yaz” diyorlar, düşünün Kızılay üzere bir kurum stratejik plan hazırlayacak; sürükle-bırak, sürükle-bırak… Şu kitabı bir kişi denetim için okumamış ve bunu yakalamak CHP’nin çalışmasına kalmışsa, vah bu memleketin haline.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir