İYİ Parti ile HDP arasındaki görüşmenin görüntüleri sızdı: Masada kimler yok ki

Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raportörü Nacho Sanchez-Amor, ortalarında CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, İYİ Parti Genel Lider Yardımcısı Ahmet Erozan, DEVA Partisi Dışişleri ve Güvenlik Siyasetleri Koordinatörü Abdurrahman Bilgiç, Gelecek Partisi Genel Lider Yardımcısı Ümit Yardım ve siyaset bilimcilerden oluşan heyet ile Brüksel’de bir ortaya geldi.

Amor görüşmeye ait, “Friedrich-Ebert-Stiftung (FES) Derneği Türkiye Temsilciliği’nin düzenlediği Türkiye’den muhalefet partileri ve akademisyenlerden oluşan bir heyeti Avrupa Parlamentosu’nda ağırlamaktan büyük memnunluk duyuyorum. Avrupa Birliği-Türkiye ilgileri konusunda samimi bir bilgi alışverişinde bulunduk” açıklamasını yaptı.

GÖZLERDEN UZAK TOPLANTI

6’lı masada HDP’nin olmadığını ve hiçbir vakit HDP ile birebir masada bulunmayacağını söyleyen ÂLÂ Parti’nin, gözlerden uzak bir biçimde bu türlü bir toplantıya katılması dikkat çekti.

AKŞENER: HDP’NİN OLDUĞU MASAYA OTURMAYIZ

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in “HDP’ye bakanlık verilebilir” açıklamasıyla ilgili olarak, “HDP’nin olduğu masada biz olmayız. Bizim olduğumuz masada da HDP olmaz” diye konuşmuştu.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir