Filenin Sultanları, olimpiyat kapısını açtı

Ülke sporunun lokomotifi haline gelen bayan voleybolu gerek kulüp ekiplerinin gerekse ulusal kadromuzun başarılarıyla gururumuz olmaya devam ediyor. Bu dönem Milletler Ligi’nde adeta fırtına üzere esen ay yıldızle takımımız olağan dönemi 3. sırada bitirdikten sonra play-off’ta evvel Avrupa’nın voleybol devi İtalya’yı 3-0, akabinde son olimpiyat şampiyonu ABD’yi, üstelik kendi meskeninde 3-1 mağlup ederek Türkiye’yi ayağa kaldırdı.

ERİK KISMI EŞLİĞİNDE İDMAN

Dünya devlerini deviren millilerimizde en çok dikkat çeken, dayanılmaz bir grup ruhu ve arkadaşlık ortamı… Sultanlar idmanlarda, maça giderken ‘Erik Dalı’ türküsü, Tarkan’ın ‘Bir Oluruz Yoluna’, Hande Yener’in ‘Çatla’ isimli modülleriyle eğleniyor, keyif alarak oynuyor ve kazanıyor… Ay yıldızlılarda bir de Melissa Vargas faktörü var elbette. Fenerbahçe’nin Küba asıllı oyuncusu Türk Ulusal Kadrosu formasıyla Millerler Ligi’nde adeta gösteri yaptı ve büyük katkı verdi.

VARGAS GELDİ REKABET ARTTI

voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Vargas‘ın ulusal kadroya katılmasının olumlu tesirini Hürriyet’e şu sözlerle açıkladı: “Vargas çok faydalı ve verimli oldu. Bizim kızımız üzere oynuyor ve o denli davranıyor. Her oyuncudan bu türlü geri dönüş almak güç. Ekibe çok güzel adapte oldu, grup içi rekabet de arttı. İtalya ve ABD maçına bakın Ebrar’ın bile manşetleri topladığını görürsünüz. Bu ahenk bu güç sürdükçe muvaffakiyet da gelecektir.”

OLiMPiYAT KOTASI iÇiN JAPONYA’YA UÇACAĞIZ

Filenin Sultanları, dünya sıralamasında ikinci sıraya yükselirken olimpiyat kotası için büyük avantaj yakaladı. Milletler Ligi’den sonra 15 Ağustos-3 Eylül tarihlerinde Almanya’nın Düsseldorf kentinde Avrupa Şampiyonası maçlarını oynayacak olan kızlarımız, daha sonra 16-24 Eylül ortası olimpiyat kotası almak için Japonya’da alana çıkacak. Ulusallar burada Japonya, Brezilya, Belçika, Bulgaristan, Porto Riko, Arjantin ve Peru ile oynayacak.

DERECE OLMAZSA BiLE SORUN YOK

Sekiz kadrolu üç farklı kümeden birinci ikiye giren 6 ekip olimpiyatlara direkt katılacak. Öteki 6 grup ise dünya sıralamasına nazaran seçilecek. Ay yıldızlı takımımız ikinci sırada olduğundan, Japonya’daki turnuvada birinci ikiye giremese bile kuvvetle ihtimal 2024 Paris vizesi alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir