Fahrettin Altun: Türkiye’nin gücünün küçümsenmesi acizliktir!

ANKARA (İGFA) – İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öncü uğraşlarıyla Türkiye’nin Filistin başta olmak üzere mağdur durumdaki farklı coğrafyaların sesi olduğunu belirterek, “Onların haklı mücadelelerini desteklemiştir. Türkiye’nin gücünü ve yaptıklarını küçümseme çabası en hafif tabirle acizliktir” dedi.

İletişimin olmazsa olmaz değerinin doğru bilgi olduğunu vurgulayan Altun, çağdaşlıktan post-modernliğe geçişin iletişim alanındaki yansımasının hakikatin yerine yapay ve geçersiz olanın ikame edilmesi olduğunu belirtti.

Post-truth (hakikat ötesi) çağını güçlendiren dezenformasyon, mezenformasyon, malenformasyon, düzmece haberler, enformasyon düzensizliği üzere iletişim sapmalarına karşı topyekûn bir mücadele gerektiğinin altını çizen İletişim Başkanı Altun, batılı medya organlarının Türkiye başta olmak üzere bölgemizle ilgili dezenformasyona başvurmaktan kaçınmadığının görüldüğünü söz etti.

İletişim Başkanlığı olarak dezenformasyonu ve manipülasyonu medya alanına ilişkin kolay bir sorun olarak değil ulusal güvenlik problemi olarak gördüklerine dikkati çeken Altun, “Ne kadar idealize edilirse edilsin, yaygınlık kazanırsa kazansın palavranın, eksik ve yanlış bilginin değeri yok. Kurguların panzehiri ise doğru bilgi, yani hakikatin ta kendisi. Biz hakikati hayatın merkezine koyan bir medeniyetin mensuplarıyız. Münasebetiyle hakikat fikrini ve hakikatin kendisini bayraklaştırmaya devam edeceğiz. Dezenformasyonla Mücadele Merkezimiz başta olmak üzere elimizdeki tüm imkânlarla yankı odalarındaki aynaları tuzla buz ederek hakikat mücadelemizi sürdüreceğiz.” dedi.

Dezenformasyon meselesinin küresel güvenlik ve barışı da tehdit eden bir boyut kazanmış durumda olduğunu lisana getiren Altun, hasebiyle bu sıkıntının yalnızca ulusal düzeyde değil memleketler arası iş birlikleri düzeyinde ele alınmasının elzem hâle geldiğini vurguladı. Altun, “Türkiye olarak biz Sayın Cumhurbaşkanımızın da birçok kere tabir ettiği üzere Türkiye Yüzyılı’nı bir iletişim yüzyılı olarak kayıtlayacağımız noktasında güçlü bir irade ortaya koyduk. Ve bu süreçte dezenformasyon sıkıntısını küresel hakikat krizi içerisinde son derece önemli sonuçları olabilecek bir sıkıntı olarak addediyoruz.” dedi.

Algı operasyonlarıyla hak suretine bürünerek Türkiye’nin ulusal ve milletlerarası alanda ortaya koyduğu meşru ve haklı tezlerin maksat alındığına dikkati çeken İrtibat Lideri Altun, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tabir ettiği üzere hakikati perdelemek için adeta sistemli bir kampanya yürütülüyor. Lakin bu algıları her seferinde boşa çıkarttık. Sistemli çalışmanın avantajlarından da faydalandık ancak bizim en büyük gücümüz, haklı olmaktı. Dezenformasyonu deşifre etmek ve gerçekleri, doğruları ortaya koymak haklılığımızın gereği olduğu kadar hakikate sadakatin de verdiği bir yükümlülüktür. Biz bu yükümlülüğümüze sonuna kadar sadık kalacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir