“Eyvah Türkler dönüyor” FETÖ, Türkiye ve Pakistan’ı hedef aldı! Yunan sahiplendi

Atina merkezli Greek City Times gazetesinden Paul Antonopoulos, toplumsal medya hesabından FETÖ’cü Nordic Monitor’dan alıntıladığı skandal bir haberi yayınlandı.

FİRARİ FETÖ’CÜ ABDULLAH BOZKURT UYDURDU

Firari FETÖ’cü Abdullah Bozkurt’un Türkiye, Pakistan’ın Hindistan ve ABD’ye karşı kapalı siber ordu kurmasına yardım etti” başlıklı içeriğinde temelsiz ithamlarla Türkiye’yi milletlerarası arenada sıkıntı duruma düşürmeye çalışıldı.

TÜRKİYE DÜŞMANI YUNAN SERVİS ETTİ

Atina merkezli Greek City Times’ın, FETÖ’cü Nordic Monitor’dan alıntıladığı kelam konusu içerikte; hiçbir elle tutulur doküman yahut delil sunulmaksızın Türkiye’nin, Pakistan’da kapalı siber istihbarat teşkilatı kurulmasına yardım ettiği ve bu sayede ABD ile Hindistan yanlısı muhalifleri karalayarak siyasi gücünü zayıflattığı öne sürüldü.

SÜREKLİ KARALAMA

Öte yandan Fetullahçı Terör Örgütü’nün üst seviye üyesi olan firari Today’s Vakit eski Ankara Temsilcisi Abdullah Bozkurt’un 2018’de İsveç’in başşehri Stockholm’de kurduğu Nordic Monitor isimli kelamda haber sitesi, sistematik bir halde Türkiye aksisi kara propaganda üretiyor. Mezkur sitede, Türkiye aleyhinde olmayan hiçbir propaganda paylaşılmıyor.

PAUL YUNAN DİASPORASI GİBİ

Avustralya’da Yunanistan’ın diasporasını yürüten Paul Antonopoulos isimli Türkiye düşmanı kelamda gazetecinin gündemini ise, yalnızca Türkiye aleyhine geçersiz ve çarptırılmış suçlamalar oluşturuyor. Twitter hesabındaki bütün paylaşımları neredeyse Türkiye üzerine şurası.

KARDEŞ ÜLKE PAKİSTAN HEDEF

FETÖ’nün yıllardır Türkiye’deki muhalifler eliyle köpürtüp tekrarladığı uydurulmuş suçlamaların mevzu edildiği içerikte, dost ve kardeş ülke Pakistan ile ortasını açmayı hedefleniyor.

YENİ GÜÇ MERKEZİ TÜRKİYE

Bölgesinde kelam sahibi olan Türkiye ile kardeş ülke Pakistan ortasındaki yüksek stratejik işbirliğinin Batı hegemonyasına bir tehdit oluşturmasının yanı sıra Asya’daki güç dinamiklerini de sarsıyor.

BAKÜ’DEKİ ASKERİ TATBİKAT MÜESSES NİZAMI PANİKLETTİ

Bölgedeki statüko süratle değişirken Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan Özel Kuvvetleri’nin 12-20 Eylül 2021 tarihleri ortasında Bakü’de gerçekleştirdiği “Üç Kardeş-2021 Tatbikatı”, bölgesel ve global aktörleri rahatsız ediyor.

TÜM GÖZLERİ BURADA

Batı, son bir yıldır Kafkasya’daki ülkeler üzerindeki kara propaganda faaliyetlerine sürat verdi. Bilhassa ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Ermenistan gezisi ve ABD Başkanı Joe Biden’ın Pakistan için “tehlikeli ülke” tanımlaması kurgulanmak istenen atağın ayak sesleri olarak görülüyor.

2. Karabağ Savaşı esnasında Azerbaycan’a tam dayanak veren Türkiye ve Pakistan’ın da katıldığı tatbikat, Avrasya’daki güç asimetrisinin Ankara, Bakü ve İslamabad’ın lehine gelişmesine katkı sağlamıştı. Bununla birlikte siyasi, ekonomik ve askeri yüksek seviyeli stratejik iş birliği ABD tarafından hasım görülen Pakistan için de Hindistan’a karşı istikrar oluşturabilmek ismine hayati kıymette.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir