CHP Grup Başkanvekili Özel: İnce aday da olsa bu seçimi ilk turda ve açık bir farkla kazanacağız

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığı adaylığı için bugün Yüksek Seçim Konseyine (YSK) müracaat yapacağını belirtti. Vatandaşlara da davette bulunan İnce, ilçe seçim kurulu başkanlıklarına giderek adaylığı için gerekli olan 100 bin imzayı atmalarını istedi.

CHP’DEN İNCE’NİN ADAYLIĞINA BİRİNCİ YORUM

İnce’nin adaylığını açıklaması, Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu lehine adaylıktan çekilmesini bekleyenleri kızdırırken, CHP’den de gelişmeye ait birinci kıymetlendirme geldi.

“BAŞARILAR DİLİYORUZ”

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, ” Muharrem İnce‘nin aday olmasını saygıyla karşılıyoruz, partisi tarafından aday olması istikametinde irade ortaya konuldu, muvaffakiyetler diliyoruz. Ben her kaidede, Sayın İnce aday da olsa bu seçimi birinci cinste ve açık bir farkla kazanacağımıza inanıyorum, bunu görüyorum” sözlerini kullandı.

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel.

“MUHARREM İNCE BİRİNCİ GÜNDEN BERİ ‘İTTİFAKLARA KARŞIYIM’ DEDİ”

Habertürk ekranlarında yayınlanan programda ” Muharrem İnce‘ye resmi bir davet gitse kabul eder miydi?” sorusuna da cevap veren CHP’li Özel, “Muharrem İnce birinci günden beri, ben ittifaklara karşıyım dedi. Biz iki ittifakta da değiliz, biz tek başımıza kazanacağız dedi birinci günden. Muharrem İnce ittifaka davet tabanını kendisi birinci baştan kaldırdı. Bence kendisi de buna kızmıyordur, partisindeki bireyler de bununla ilgili kızmıyorlardır. Lakin şunu direkt anlıyorum ben seçmenin, bugün iktidar değişsin isteyen milyonların bu iş birinci tıpta bitsin diye bir talepleri var.

“İŞİ BİRİNCİ CİNSTE BİTİRELİM DİYEN MİLYONLAR VAR”

Kılıçdaroğlu aday ilan edildikten sonra yaptığı sıçramayla bu işi hiç maceraya bırakmayalım birinci cinste bitirelim diyen milyonlar Erdoğan’ın karşısında Kılıçdaroğlu varken öbür aday çıkmasın diye bir refleks gösteriyor, bu çok anlaşılır bir refleks. İnsanların bu işin birinci cinste bitmesi için Erdoğan ve Kılıçdaroğlu dışında kimsenin aday olmamasını istiyor olmalarını anlıyorum. Ben her kuralda bu seçimin birinci tıpta açık ve net bir farkla kazanacağımızı görüyorum, İnce aday olsa da” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir