Başkan Altay: “Çocukları ilk oruç hediyesiyle sevindireceğiz”

KONYA (İGFA) – Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, çocuklarda Ramazan şuuru oluşturmak ve Ramazan ayının maneviyatını yaşatmak gayesiyle birinci sefer oruç tutan çocukları sevindirmeye bu yıl da devam ettiklerini belirtti.

Ramazan’ın birebir vakitte sabır ve dayanışma ayı olduğunu belirten Lider Altay, “Kıymetli yavrularımız da birinci oruçlarıyla sabrın ve kardeşliğin ne kadar kıymetli olduğunu daha güzel kavrayacaktır. Büyükşehir Belediyesi olarak bu yıl da birinci kez oruç tutan çocuklarımızı armağanlarla sevindirerek teşvik ediyoruz. Bu kapsamda onlar için çeşitli sürpriz armağanlar hazırladık. Birinci oruç ikramı için 7-8 yaş kümesindeki çocuklarımızın müracaatlarını internet üzerinden 25 Mart tarihine kadar alacağız. İftar ve sahur sofralarının rahmeti olan tüm çocuklarımızın gözlerinden öpüyor, hayırla ve sıhhatle bayrama ulaşmayı Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” tabirlerini kullandı.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan geleneğini yaşatmak gayesiyle 7 ve 8 yaşındaki çocukları kapsayan birinci oruç armağanı için müracaatlar “https://ilkoruc.konya.bel.tr” adresinden yapılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir