30 yıldır 3 metrekarelik dükkanda ayakkabı tamiri yapıyor, taleplere yetişemiyor

Altınordu ilçesinde 30 yıldır ayakkabı tamiri yapan 53 yaşındaki Yüksel Bakar, küçük dükkânına bir ömrünün yarısını geçirdi. Yüksel Bakar’ın dükkânının 3 metrekare olması gelen müşterilerin ve etraftaki vatandaşların dikkatini çekiyor.
3 metrekarelik dükkanı 1992 yılında askerden geldikten sonra aldığını burada 30 yıldır ayakkabı tamiratı yaptığını belirten Yüksel Bakar, “Askere gitmeden evvel kalfa olarak öbür bir yerde çalışıyordum. Askerden döndüğümde bu dükkan devrediliyordu 1992 yılında bizde bu dükkanı aldık. O yıllardan beridir bu dükkanın içerisindeyim” halinde konuştu.

“Taleplere yetişemiyorum”

Son vakitlerde işlerin ağır olduğuna dikkat çeken Yüksel Bakar, bu küçük dükkanda taleplere yetişemediğinin altını çizerek, “İnsanlar alım gücü olmadıkça usta arıyorlar. Piyasada usta çok lakin işini düzgün yapan usta sayılıdır lakin Allah’a şükür iş yetiştiremiyoruz. Evvelki yıllara nazaran bu sene işler iyi” tabirlerini kullandı.

“İşimi severek yapıyorum”

Büyük bir dükkana geçmek üzere bir planın olmadığına değinen Bakar, işini çok sevdiğini vatandaşların kendisini bu dükkanda iş yaparken gördüğünde şaşırdığını söyleyerek, “Büyük yer açsan kirası da büyük oluyor. Yeni ayakkabı satmak zorunda kalacaksın tamirden soğuyacaksın kimi şeyler değişecek. Değişikliğe hiç gerek yok bu işi sevebiliyorsan çok zevkli bir iş. Yıllardan beri herkes beni tanıyor. Dükkanı görenler şaşırıyor küçücük dükkana 30 yılımı sığdırdım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir